• 0 342 611 26 66

ERASMUS - FARABİ - MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMLARI MYO GÖREVLİ KOORDİNATÖRLERİMİZ

GENEL KOORDİNATÖR : DR.ÖĞR.ÜYESİ DEMET DOĞAN

BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BÖLÜMÜ: ÖĞR.GÖR.DR. AYDIN ATAKAN

VETERİNERLİK BÖLÜMÜ : ÖĞR.GÖR. MÜRŞİT ÖMÜR KOYUNCU

ÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ: ÖĞR.GÖR. ESRA YEL

 

ERASMUS

Erasmus+ Erasmus faaliyetlerinin hedef kitlesi en genel anlamıyla, yükseköğretime taraf olan kurum ve kuruluşlar ile bu kurumların çalışanları ile öğrencileri kapsamaktadır. Başvurular sadece kurum ve kuruluşlar tarafından, proje çeşidine göre Başkanlığımıza ya da AB Komisyonunun ilgili birimi olan Eğitsel, Görsel ve Kültürel Yürütme Ajansına yapılabilmektedir. Bireysel başvuru kabul edilmemektedir.

Bunun yanı sıra yükseköğretim sistemini iş dünyasının gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının iş dünyasında istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile çalışma çevreleri arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teşvik etmektedir.

 

Gaziantep Üniversitesi, 2003 tarihinden itibaren ERASMUS programından faydalanmaktadır. Üniversitemizin Erasmus sayfası için 

 

 

FARABİ

Kısaca "Farabi Değişim Programı" olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır.

Farabi Değişim Programı, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır.

Farabi Değişim Programına katılan öğrencilere karşılıksız burs, öğretim üyelerine de ek ders ödemesi yapılmaktadır.

 

Üniversitemizin Farabi sayfası için 

 

 

MEVLANA

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından Mevlana Değişim Programı'nın hayata geçirilmesi ile birlikte üniversitemiz Mevlana Kurum Koordinatörlüğü kurulmuştur ve Uluslararası İlişkiler Ofisinde hizmet vermektedir. Mevlana Kurum Koordinatörlüğü yurtdışındaki yüksek öğretim kurumları ile üniversitemiz arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini sağlamak ve yürütülmesi esnasında iletişimin sağlanması, sürdürülmesi, değişim protokolü düzenlenmesi, Mevlana Değişim Programı başvurularıyla ilgili duyuruların öğrenci ve öğretim elemanlarına duyurulması, başvuru ve seçim süreçlerinin yürtülmesi; tüm bunları yaparken de üniversitemizin diğer birimleri ve Yüksek Öğretim Kurumu ile koordineli çalışılması konularında sorumlu ve yetkilidir.

 

Üniversitemizin Mevlana sayfası için 

 

 

 

 

ERASMUS - FARABİ - MEVLANA KOORDİNATÖRLÜĞÜ